Maestropanelden sql yedek alma sorunu

Maestropanelde Sql yedek alma konusunda, Backup arayüzü sunucu içine local yedek alma aracı olarak kullanıldığı görülüyor. Farklı sunuculara transfer etmek için yedek alma yöntemi şu şekilde tavsiye edilmektedir:

Sql management studio ile veritabanına bağlanınız > Sol menuden veritabanınıza sağ tıklayarak Tasks > Generate Scripts > Sonrasında aşağıdaki resimlerdeki adımları uygulayınız:

https://i.hizliresim.com/zJD9l7.png
https://i.hizliresim.com/Oylm94.png
https://i.hizliresim.com/JOGmkJ.png
https://i.hizliresim.com/4GnXqA.png
Yukarıdaki resimde şema ve data ayarlarına ek olarak veritabanınızda kullandığınız diğer özellikleri de dahil etmeyi (bindings vs.) unutmayınız. Ayrıca yine bu bölümde sunucu tipi ve ayarlarıda mevcuttur uyumluluk için detaylıca inceleyiniz.

https://i.hizliresim.com/mJDm3Y.png
Ardından yukarıdaki resimdeki gibi indireceğiniz yedeğin yerini ve dosya adını belirtiyorsunuz ve devam ettiğinizde sonraki adımda yaptığınız ayarların özetini görüyorsunuz. Devam ettiğiniz de yedeği almış oluyorsunuz.

Alınan yedeğin yüklenmesi:

Yüklenecek yerde oluşturduğunuz veritabanı adını aldığınız sql yedeğine uygulayınız. Sql dosyasını bir editörle açın ve düzenleme yaparak kullanılacak veritabanı adını giriniz.

Sql management studio ile boş veritabanına bağlanın ardından sql dosyasını tutup sürükleyerek sql management studio içerisine orta kısıma bırakın. 
Eğer veritabanı adını düzenlemediyseniz yine bu kısımda düzenleyebilirsiniz. Veritabanını içeri aktarmak için Sql dosyası seçiliyken hemen üstünde bulunan "Execute" butonuna tıklayın.
Veritabanınızın içeri aktarılması tamamlanmıştır.

  • maestropanel, sql, yedek alma
  • 0 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Related Articles

"406 Not Acceptable" Hatası

Bu hatanın anlamı "Kaynak Görüntülenemiyor" demektir, nedeni ise sunucu güvenliğinden dolayı bazı...

Şifrem doğru ancak ftp ve cpanele giremiyorum

Bu sorun ip adresinizin sunucu tarafından blocklanmış olması veya hesabınızın bir dizi deneme...