Dosya Upload sitesi, Video Barındırma sitesi kurabilirmiyim?

Hosting hizmetlerinin amacı web sitelerinin yayınıdır.
Onun haricinde video barındırma, dosya barındırma ve barındırılan dosyaların yayınlanması ve downloada sunulması kesinlikle yasaktır.
Bu tüm hosting firmalarında geçerlidir. Dosya barındırma işlemi File server, size özel sunucu vb. hizmetlerde yapılabilmektedir.

Bu yüzden başlıktaki soruya "hayır" demek zorundayım...

Hosting servisimizde bu tür bir aktivite hem kullanıcının sitesine hemde sunucu genelindeki sitelere zarar verir, sitelerin yayınında aksamalar meydana gelebilir. Böyle bir durumda hizmet sözleşme gereği uyarı yapılmaksızın sonlandırılabilir ve ücret iade edilmez.

Sözleşmenin ilgili maddeleri:

17) HOSTMATİK, paylaşımlı hosting hizmetlerinde site dosyaları - web sayfaları ve materyalleri
haricinde dosya barındırılması yasaktır, tespitinde uyarı verilmeksizin dosyalar silinecektir.
Eğer bu dosyaların paylaşımından dolayı sunucu kaynaklarının aşırı tüketilmesi gibi bir durum olduğunda
ise ilgili hizmet sonlandırılacak ve ücret iadesi yapılmayacaktır.

18) Paylaşımlı hosting hizmetlerinde site dosyaları ve materyalleri haricinde o sitenin yedekleri
barındırılabilir.(En fazla 3 yedek)


Bu maddelerde bizim sunucularımızda belirtilen dosyaların barındırılamayacağı belirtilmekte. Ancak tabiki başka bir kaynaktaki bir videoyu bir dosyayı yayınlamakta ve paylaşmakta serbestsiniz, biz sitenizde ne yayınlıyacağınıza karışmıyoruz.

Sadece sunucumuzda hangi dosyaları tutabileceğinizi belirtiyoruz, bir yanlış anlama olmaması bakımından bunu özellikle belirtiyoruz, youtube daki bir videoyu sitenizden yayınlıyabilirsiniz veya bir dosya servisinde barınan bir dosyayı sitenizden download linki verebilirsiniz.


Bu konu ayrıca Limitsiz paket için de bir açıklama oluşturmuştur. Bazı müşterilerilerimiz Limitsiz paketimizi alarak sınırsız dosya barındırma yapmayı düşünebiliyorlar ancak bu düşünce yanlış. Limitsiz paket, bir sitenin sözleşmeye uygun olarak web sayfaları ve materyalleri ile organik - doğal bir şekilde büyümesinde herhangi bir limite takılmamasını amaç edinerek oluşturulmuş bir pakettir. Bu ve diğer tüm paketler de sözleşmeye aykırı dosya barındırılamaz.
  • 6 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Related Articles

Nasıl bu kadar ucuz?

Müşterilerimizin bir çoğu nasıl ve neden fiyatlarımızın bu kadar ucuz olduğunu...