Satın Alma Süreci

SATIN ALMA SÜRECİ

Hostmatik'te satın alma süreci çok kolaydır, ilk önce üye olmadıysanız
üst sağ taraftan kayıt bölümünden üye olabilirsiniz ve ardından;

Paketlerimizi inceleyip size en uygun paketi seçin.


Karşınıza gelen ekranda size domain kayıt seçenekleri sorulmaktadır, eğer paketinizle birlikte yeni bir alan adıda kaydetmek isterseniz "Yeni bir alan adı kaydetmek istiyorum" seçeneğini seçerek kaydetmek istediğiniz domaini giriniz.


Mevcut alan adınızı başka bir firmadan bize transfer etmek için "Başka bir firmada kayıtlı olan alan adımı size transfer etmek istiyorum" seçeneğini seçiniz ve transfer etmek istediğiniz alan adını giriniz.


Mevcut alan adınızı transfer etmeden sadece nameserver'lerini bize yönlendirerek kullanmak istiyorsanız "Mevcut alan adım bulunmakta sadece isim sunucularını(nameserver) güncellemek istiyorum" seçeneğini seçiniz ve kullanacağınız domaini giriniz.


Domain seçeneklerini belirledikten sonra Devam et butonuna tıklayarak sonraki adıma geçiyoruz...

Bu bölümde hosting paketi eklenti seçeneklerini ve ödeme periyodunu seçiyoruz.


Sonraki adımda eğer domain kaydı veya transferi varsa domain opsiyonları eğer yoksa artık sepet özeti ve ödeme seçeneklerinin bulunduğu bu sayfaya geliyoruz.
Üst kısımda İnceleme & Ödeme bölümündeki sepet dökümünüzü dikkatlice inceleyiniz varsa fazladan girdileri altındaki sil butonuyla eksiltiniz.


Sayfayı aşağıya kaydırarak ödeme seçeneklerinin bulunduğu bölümü görebilirsiniz, burada size uygun ödeme metodunu seçerek gerekli bilgileri giriniz. Kontrol ettikten sonra sözleşme kutucuğunu işaretleyerek "Ödeme" butonuna tıklayarak siparişinizi tamamlayınız.


Ödeme yöntemi olarak banka havalesi - eft seçtiyseniz ödemenizi yaptıktan sonra işlemlerinizi daha da hızlandırmak için bizimle irtibata geçerek ödeme yaptığınızı haber vermenizi öneririz. Ödemeyi yaptıktan sonra ödeme bildirimi açın, bildiri açarken ödeme bilgilerini iletmeyi unutmayınız. Hizmetiniz en kısa zamanda aktif hale getirilecektir.