Transfer Şartları

TRANSFER ŞARTLARI

Linux hosting(cPanel) kullanıcılarımız için:

Eski hosting firmalarında cPanel kullanan kullanıcılarımızın bir adet cPanel hesapları için (içinde sınırsız sayıda ilave alan adı olabilir) siteleri %100 ücretsiz olarak kendi serverlarımıza taşınarak kurulumları yapılmakta ve çalışır halde teslim edilmektedir. cPanel dışındaki paneller için ücretsiz taşıma hizmeti verilmemektedir.
Eğer yine de taşıma işlemi istenirse herhangi bir panelden cPanel'inize taşıma işlemi 200 mb'ın altındaki siteler için 5TL/site, 200mb-750mb arasındaki siteler için 15TL/site, 750mb'dan büyük siteler için 30TL/site'dir. Bir cpanel hesabının tamamı değilde sadece altındaki addon domain veya subdomaine ait bir sitenin taşınması isteniyorsa yine aynı ücretlendirme tarifesi geçerlidir.

Windows hosting(MaestroPanel) kullanıcılarımız için:

Eski hosting firmalarında MaestroPanel kullanan kullanıcılarımızın bir adet 200 mb'ın altındaki MaestroPanel hesapları için (içinde sınırsız sayıda ilave alan adı olabilir) siteleri %100 ücretsiz olarak kendi serverlarımıza taşınarak kurulumları yapılmakta ve çalışır halde teslim edilmektedir. MaestroPanel dışındaki paneller için ücretsiz taşıma hizmeti verilmemektedir.
Eğer yine de taşıma işlemi istenirse herhangi bir panelden MaestroPanel'inize taşıma işlemi 200 mb'ın altındaki siteler için 5TL/site, 200mb-750mb arasındaki siteler için 15TL/site, 750mb'dan büyük siteler için 30TL/site'dir.

Linux reseller(cPanel) kullanıcılarımız için:

Eski hosting firmalarında cPanel/WHM kullanan kullanıcılarımızın, ellerinde root giriş bilgileri bulunması halinde reseller hesaplarında bulunan tüm siteleri ( kaç adet site olduğu önemli değildir ) %100 ücretsiz olarak kendi serverlarımıza taşınarak kurulumları yapılmakta ve çalışır halde teslim edilmektedir.

Eski hosting firmalarında cPanel/WHM kullanan kullanıcılarımızın, ellerinde root giriş bilgileri yoksa, reseller hesaplarında bulunan, her biri 200mb'ın altında 5 siteye kadar %100 ücretsiz olarak kendi serverlarımıza taşınarak kurulumları yapılmakta ve çalışır halde teslim edilmektedir.

Eski hosting firmalarında cPanel/WHM kullanan kullanıcılarımızın, ellerinde root giriş bilgileri yoksa, reseller hesaplarında bulunan sitelerin full backup'larını yeni serverlarında ftp'ye yüklemiş olmaları halinde site sayısı veya büyüklük sınırı olmaksızın %100 ücretsiz olarak kendi serverlarımıza kurulumları yapılmakta ve çalışır halde teslim edilmektedir.

Eski hosting firmalarında cPanel/WHM kullanan kullanıcılarımızın, ellerinde root giriş bilgileri yoksa, ve full backup'ları kendileri yeni ftp'lerine yüklemek istemiyorlarsa, reseller hesaplarında bulunan sitelerinden, site başına 200 mb'ın altındaki 5 siteden sonraki siteleri için taşıma işlemleri ücretli olarak yapılmaktadır. Bu durumda ücretlendirme, 6-15 site için toplam 60TL, 16-50 site için toplam 120TL, 51 siteden daha fazla sayıdaki site için toplam 200TL'dır.

cPanel dışındaki paneller için ücretsiz taşıma hizmeti verilmemektedir.

Eğer yine de taşıma işlemi istenirse herhangi bir panelden cPanel'inize taşıma işlemi 200 mb'ın altındaki siteler için 5TL/site, 200mb-750mb arasındaki siteler için 15TL/site, 750mb'dan büyük siteler için 30TL/site'dir.

Windows reseller(MaestroPanel) kullanıcılarımız için:

Eski hosting firmalarında MaestroPanel kullanan kullanıcılarımızın, her biri 200mb'ın altında 5 siteye kadar %100 ücretsiz olarak kendi serverlarımıza taşınarak kurulumları yapılmakta ve çalışır halde teslim edilmektedir. Eğer daha fazla sayıda site mevcutsa ücretlendirme, 6-15 site için toplam 60TL, 16-50 site için toplam 120TL, 51 siteden daha fazla sayıdaki site için toplam 200TL'dır.

MaestroPanel dışındaki paneller için ücretsiz taşıma hizmeti verilmemektedir.

Eğer yine de taşıma işlemi istenirse herhangi bir panelden MaestroPanel'inize taşıma işlemi 200 mb'ın altındaki siteler için 5TL/site, 200mb-750mb arasındaki siteler için 15TL/site, 750mb'dan büyük siteler için 30TL/site'dir.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Not: Ücretsiz site taşıma hizmeti Linux Hosting ve Windows Hosting hizmetlerinde, Ekonomik paket ve üstü paketlerde 1 yıllık ve üzeri ödemelerde mevcuttur. Reseller taşımaları ise tüm reseller paketlerinde 1 yıllık ve üzeri ödemelerde mevcuttur. Diğer paketler ve ödeme periyotlarında site transferi için yukarıda belirtilen ücretler alınmaktadır.

Not: Fullbackup yüklemede %99 oranında bir problem çıkmamaktadır, fakat Hostmatik İ.H. yedek taşıma işlemlerinin mutlaka başarılı olacağına dair bir garanti sunmamaktadır.