Hizmet Sözleşmesi

HİZMET SÖZLEŞMESİ

HOSTING SERVISLERI KULLANIM SÖZLESMESI
(INTERNET ÜZERINDEN YAPILAN BASVURULAR IÇIN GEÇERLIDIR)


Bu sözlesme, Hostmatik İnternet Hizmetleri'nin müsteriye hosting servislerinin satis ve kullanim sartlarini düzenlemek için hazirlanmistir. Müsteri ve Hostmatik İnternet Hizmetleri, aşağıda ve Geri İade Koşulları, Transfer Şartları ve Gizlilik Positikası sayfalarında belirtilen tüm şartlar üzerinde tam bir anlasmaya varmış ve belirtilen sayfalardaki tüm maddeleri karşılıklı olarak kabul etmişlerdir.

TARAFLAR

Hostmatik İnternet Hizmetleri
Mahmut Aydemir
Sözlesmenin bundan sonraki bölümünde kisaca "Hostmatik İ.H." olarak anilacaktir.
Adres: İnönü Mh. 7048 Sk. No:29 / AKYAZI / SAKARYA
Vergi Dairesi: AKYAZI Vergi Dairesi
Vergi Kimlik No: 1100544006

Müsteri: Bu sözlesmeyi, Hostmatik İ.H.'nin online hosting satis bölümünde yapacagi basvuru esnasinda onaylayan sahis veya kurum.

SÖZLESMENIN YÜRÜRLÜGE GIRISI VE SÜRESI

Müsteri'nin Hostmatik İ.H.'nin web sitesinden yapacagi online basvuru ile sözlesme yürürlüge girer. Sözlesme süresizdir.

BILDIRIMLER

Hostmatik İ.H., müsteriye yapacagi her türlü bildirim için, öncelikle müsterinin kayit islemi esnasinda bildirdigi e-posta adresini kullanacaktir. Bu adresin geçerli bir adres olmasi konusundaki sorumluluk müsteriye aittir.

Müsteri online kayit esnasinda ve/veya daha sonra Hostmatik İ.H.'ne bildirecegi bilgilerin dogru ve güncel oldugunu beyan eder. Hostmatik İ.H.'ne müsteri tarafindan bildirilen bilgilerin yanlis, eksik veya güncel olmamasindan dolayi meydana gelecek aksaklik ve zararlardan dolayi, müsteri Hostmatik İ.H.'ne hiçbir zarar tazmini talebinde bulunmayacagini pesinen kabul eder.

Kampanya dahilindeki ücretsiz hosting paketlerinde Hostmatik İ.H., verilen hizmeti 1 hafta önceden haber vermek suretiyle gerekli gördüğü durumlarda sonlandırabilir. Ücretsiz paketlerde teknik destek verilmemektedir.

ÜCRETLER VE ÖDEME

Müsteri, Hostmatik İ.H.'nin hosting servisleri ile ilgili kullanim ücretlerini ve ilgili *vergileri (kullanilan servis içerigine bagli olarak) ödemeyi kabul eder. Ücretler, her kullanim dönemi basinda pesin olarak tahsil edilecektir.

* Basit Usülde Ticari Kazanç beyanı sağlandığından dolayı ürün ve hizmetlerimizden KDV alınmamaktadır.

Kampanyalar birleştirilemez ve her siparişte en fazla 1 kampanyadan yararlanılabilir. Eğer birden çok kampanya aktifse, kullanıcı dilediği bir kampanyayı seçmekte özgürdür.

Hostmatik İ.H., servis ücretlerini, müsteriye sözlesme aninda yazili doküman, web sayfasi veya e-posta yolu ile bildirmektedir. Hostmatik İ.H. her türlü servis ücretlendirmesi ile ilgili düzenleme yapma hakkini sakli tutar. Servis ücretlerinde gelecekte meydana gelebilecek degisiklikler, Hostmatik İ.H.'nin web sitesi ve/veya e-posta yolu ile müsteriye bildirilecektir. Müsterinin Hostmatik İ.H. servislerini kullanmaya devam etmesi, yürürlükteki sözlesme sartlarini ve geçerli ücret tarifesi üzerinden ödeme yapmayi kabul ettigini belirtir.

VPS, VDS ve DEDICATED Sunucularda hesap kapatma ve üst ya da alt paketlere geçiş işlemleri kullanıcı tarafından hesap kesim tarihinden 7 iş günü önce bildirilmelidir. Aksi takdirde geçiş işlemi bir sonraki aya devreder ve mevcut ay içerisinde hali hazırda kullanılan paket için kullanıcı tarafından ödeme yapılır.

Hostmatik İ.H.'nin SINIRLI SORUMLULUGU

Hostmatik İ.H. MÜSTERIYE SAGLANAN SERVISLERIN SÜREKLILIGININ SAGLANMASI IÇIN GEREKLI ÇABAYI SARF EDECEKTIR.
BUNUNLA BERABER, Hostmatik İ.H. SERVISLERIN MÜSTERININ IHTIYAÇLARINI TAM OLARAK KARSILAYACAGINI, KESINTISIZLIGINI, HATASIZLIGINI VE GÜVENILIRLIK SEVIYESINI GARANTI ETMEZ. MÜSTERININ BU SÖZLESME KAPSAMINDA SAGLANAN HERHANGI BIR SERVISIN KULLANIMINDAN VE/VEYA KULLANILAMAMASINDAN DOLAYI OLUSABILECEK DIREKT VE/VEYA DOLAYLI ZARARLARINDA Hostmatik İ.H.'nin SORUMLULUGU, EN FAZLA SAGLANAN SERVISLERIN TOPLAM BEDELI KADAR OLABILIR.
Hostmatik İ.H.'nin LINUX HOSTING HIZMETLERİNDE YEDEKLEME HİZMETİ VE GARANTİSİ VERMEMEKTEDİR. KULLANICILAR KONTROL PANELLERİNDE BULUNAN TEK BİR TUŞLA SİTELERİNİN YEDEĞİNİ DİLEDİKLERİ SIKLIKTA ALMAKTADIR.

Hostmatik İ.H. KAYITLARININ GEÇERLILIGI

Aksi belirtilen durumlar hariç, müsterinin yapacagi online islemler ile ilgili olarak, Hostmatik İ.H. kayitlari geçerli sayilacaktir.

MÜSTERI'NIN HAKLARININ DEVRI

Müsteri, bu sözlesme kapsamindaki servislerini müsteri panelinden Hostmatik İ.H.'nin onayi olmadan devredebilir. Devir isleminden kaynaklanabilecek anlasmazliklardan Hostmatik İ.H. hiçbir sekilde sorumlu degildir.

SÖZLESMENIN SONLANMASI

Müsterinin bu sözleşme ve bu sözleşmeye ek sayfalardaki belirtilen sartlari ihlal etmesi durumunda, Hostmatik İ.H., müsteriye saglanan servisleri önceden haber vermeden sonlandirabilir ve sözlesmeyi sonlandirabilir. Bu durumda, müsterinin önceden ödedigi ücretlerin iadesi gerçeklestirilmez.
Müsteri sözlesmeyi diledigi anda, 5 isgünü önceden haber vermek sarti ile, Hostmatik İ.H.'ne yapacagi yazili basvuru (posta, e-posta) yolu ile sonlandirabilir. Sadece yillik ve üzeri ödemesi yapilan, hesap baslangiç tarihinden sonraki ilk 7 gün içinde yapilan basvurularda sadece hosting hizmetlerinde ücret iadesi söz konusudur, domain, tasarım, çeşitli destek hizmeti ve kurulum hizmetleri, vps, vds, lisans vb. hizmetlerde ücret iadesi yoktur. Geri iade koşulları ve iade yapılırken uygulanan kesintiler hakkında daha detaylı bilgi Geri İade Koşulları sayfasinda yayinlanmaktadir. Hesap baslangiç tarihinden itibaren 7 günden fazla geçen hesaplar için hiçbir geri ödeme söz konusu degildir. Hostmatik İ.H.'den hizmet ve teknik destek alan kullanicilarin hakaret ve asagilayici konusmalari, sözlesmelerin sonlandirilmasi için bir sebeptir. Küfür, hakaret gibi istenmeyen durumlarda Hostmatik İ.H. hizmet kesintisi hakkini sakli tutar.

SERVIS KULLANIM SARTLARININ KABULÜ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Hostmatik İ.H., bu "Genel Servis Şartları"'nın duyurusunu, öncelikle www.hostmatik.com.tr adresinde yer alan web sitesinden kullanıcılarına duyurur. Hostmatik İ.H., "Genel Servis Şartları"nda meydana gelecek değişiklikleri yine aynı şekilde web sitesinde yayınlar ve bu yayın, kullanıcının kendisine yapılmış tebligat yerine geçer. "Genel Servis Şartları" ile ilgili değişiklikleri takip etme sorumluluğu kullanıcıya aittir. Hostmatik İ.H. servislerinden faydalanmaya devam eden kullanıcılar, bu "Genel Servis Şartları"nda belirtilen şartları kabul etmiş sayılırlar.

Hostmatik İ.H., kendisine yasal mercilerden aksi yönde talep gelmediği sürece, sistemine ulaşan bilgilerin doğruluğunu ve içeriğini kontrol etmemekte ve herhangi bir sansür uygulamamaktadır. Bu nedenden dolayı, kullanıcılar, kendilerine Internet kanalı ile ulaşacak bilgilerin doğruluğunu ve uygunluğunu kendileri kontrol etmek durumundadırlar. Kullanıcılar, kendileri Internet kanalı ile ulaşan bilgilerin içeriğinden ve doğru olmamasından dolayı meydana gelebilecek hiçbir zarardan dolayı Hostmatik İ.H.'ni sorumlu tutamazlar.

Hostmatik İ.H., kullanıcılarının kendi servisleri kanalı ile gönderdikleri, yayınladıkları bilgileri kontrol ve sansür etmemektedir. Kullanıcılar, Hostmatik İ.H. servisleri kullanımı esnasında gerçekleştirecekleri aktivitelerin yasal sonuçlarından dolayı kendileri sorumludurlar.

- GERÇEKLEŞTİRİLMESİ YASAK AKTİVİTELER

Aşağıdaki aktivitelerin Hostmatik İ.H. servisleri kullanılarak gerçekleştirilmesi kesinlikle yasaktır. Hostmatik İ.H., bu aktiviteleri gerçekleştiren kullanıcılara ait servisleri durdurma, sınırlandırma veya tamamen sonlandırma hakkını saklı tutar.

- SPAM GÖNDERİMİ

SPAM, alıcının isteği dışında toplu ve/veya ticari amaç taşıyan mesajların Internet yolu ile gönderimidir. SPAM gönderimi, Hostmatik İ.H.'ne olan güveni zedelediği gibi, aynı zamanda Hostmatik İ.H. sistemlerinde aşırı yüklenmelere sebep olarak, müşterilere sağlanan servislerde aksamalara neden olabilmektedir. Toplu mail gönderimleri için limitler her server için farklılık göstermekle birlikte, saatlik 100 emaili geçmek ve toplu mail ile günde 1000 email üzerinde göndermek yasaktır.

Hostmatik İ.H.'nden SMTP hizmeti alanlar, SPAM gönderimi yapamazlar. Kendisine ait bir SMTP sunucusu bulunduran kullanıcılar, Hostmatik İ.H.'nden SMTP hizmeti alsınlar ya da almasınlar, kendi sunucularındaki SMTP hizmetini, SPAM gönderimini kolaylaştıracak şekilde korumasız ve 3. kişi/kurumların kullanımına açık şekilde çalıştıramazlar.

- FİKİR ve SANAT ESERLERİNE YÖNELİK SUÇLAR

Kişi ve/veya kurumlara ait copyright, tescilli markalar, servis markaları, ticari sırlar, yazılım korsanlığı ve patent haklarına karşı işlenebilecek ve "Fikir ve Sanat Eserleri Yasası", "Markalar Yasası", "Türk Ticaret Yasası", "Patent Haklarının Korunması Hakkındaki Yasa" kapsamında suç teşkil edecek davranışlar bu kapsamdadır. Ayrıca, kişisel haklara ve özel hayata tecavüz içeren davranışlar da bu kapsam içerisinde değerlendirilir. Bu kapsamda denetimi zorlaştırdığı için her türlü Audio/Video dosyasının serverlarda barınması kesinlikle yasaktır, sayfa materyali veya intro olarak kullanılması için en fazla 3 dosya barındırılabilir. Bu kapsamda, hem tespiti imkansız olduğu için hem de sunucu kaynaklarını aşırı tükettiği için hosting ve reseller hesaplarında 50 MB ve üzerindeki büyüklüklerde audio/video (mp3/avi/mpeg/wmv ve burada belirtilmemiş olan formatlar) materyal barındırmak kesinlikle yasaktır! Bu tür bir durumda Hostmatik İ.H., üyelik sözleşmesi gereği kullanıcının hesabını haber vermeden kapatma ve geri ödeme yapmama hakkına sahiptir.

- GENEL AHLAKA ve GELENEKLERE AYKIRI DAVRANIŞ ve YAYINLAR

Hostmatik İ.H. servislerinin, kamu tarafından kabul görmüş genel ahlak ve geleneklere aykırı davranışları gerçekleştirmek için kullanılması ve/veya buna aracı olunması.

- SALDIRGAN ve TEHDİTKAR DAVRANIŞLAR

Hostmatik İ.H. servislerinin, 3. şahıs ve/veya kurumlara karşı saldırgan ve tehditkar davranışlar içerecek şekilde kullanımı ile, Hostmatik İ.H. ekibine karşı gösterilen, verilen hizmetin aksamasına sebep olabilecek, haksız, tehditvari ve/veya saldırgan tutumlar.

- SUNUCU KAYNAKLARININ AŞIRI KULLANIMI

Hostmatik İ.H. sunucularında barındırılan sitelerin sunucu kaynaklarını kullanımını kontrol eder. Sitelerin sunucu kaynaklarını, sunucu işleyişini aksatacak oranda kullanması (hosting ve reseller paketlerinde site başına %25 cpu kullanımı ve 20 process kullanımı) kesinlikle yasaktır. Aşırı inode kullanımı durumlarında inode kullanımının normal seviyeye düşmesi için sistem otomatik olarak eski mail kayıtlarını temizleyebilir. Limitsiz hosting ve reseller paketleri de dahil olmak üzere, tüm hosting ve reseller paketlerinde dosya hosting veya depolama hizmeti sunulması, site dosyalarının %75'inden fazlasının mp3, video, program, oyun gibi direkt server üzerinden download edilebilir içerik olması, sunucu kaynaklarının aşırı kullanımı ve diğer kullanıcıların olası bir mağduriyetini önlemek adına yasaktır. Böyle bir durumda Hostmatik İ.H. site sahiplerini 2 kez sitelerinde gerekli düzenlemeleri yapmaları için uyaracaktır. 2. kez uyarıdan sonra gerekli düzenlemeleri yapmayan siteler süresiz olarak Hostmatik İ.H. tarafından kapatılabilir. Bu durumdan doğacak mağduriyetlerde hiçbir şekilde Hostmatik İ.H.'ni sorumlu tutamazlar. Bu gibi durumlarda hesaplar tamamen silinebilir ve site sahipleri hiçbir maddi ve manevi hak iddia edemezler. Bu gibi durumlarda kesinlikle hesap sahibine ücret geri ödemesi tamamı yada kalan hizmet süresini kapsayan kısmi olarak söz konusu değildir.

- DİĞER BİLGİSAYAR veya AĞLARA YASADIŞI YOLLARLA veya YETKİSİZ ERİŞİM

Başkalarına ait bilgisayar, kullanıcı hesabı veya ağlara yetkisiz veya yasadışı yollarla erişmeye çalışmak ("hacking" veya "hacker" olarak tanımlanan davranışlar) ve sistemlere yasadışı veya yetkisiz şekilde ulaşmayı sağlayacak diğer aktiviteler ("port scan", "stealth scan" v.b. aktiviteler) için kullanılması.

- VİRÜS, KURTÇUK, TRUVA ATI v.b. ZARAR VERİCİLERİN DAĞITIMI İLE İLGİLİ AKTİVİTELER

Internet virüsleri, kurtçuk, truva atı gönderimi veya "pinging", "flooding", "mailbombing", "denial of service" gibi, diğer kullanıcıların, Hostmatik İ.H. ağını veya buna bağlı diğer ağ, sistem, servis ve/veya cihazı kullanımlarında aksamaya sebep olacak aktiviteler.

- DİĞER YASADIŞI AKTİVİTELER

Burada belirtilmemesine rağmen, yürürlükteki yasalara aykırı ve suç teşkil eden her türlü aktivite.

- KISITLAMALAR

Tüm hizmetlerimizde izin verilmeyen işlemlerle ilgili örnekler aşağıda belirtilmiştir;

 • IRC Scriptler ve Botlar
 • Proxy Scriptler ve Anonymizerlar
 • Korsan Yazılım ve Warez
 • AutoSurf, PTC, PTS ve PPC siteleri
 • IP Scannerlar
 • Bruteforce Programları, Scriptleri ve Uygulamaları
 • Mail Bombers, Spam Scriptler ve Mailer Pro
 • Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı
 • Adult, Erotik, Adult Hikaye ve Video gibi her türlü içeriğe sahip siteler
 • Escort, jigolo siteleri gibi arkadaşlık ve bu içeriğe sahip olan tüm siteler
 • Piyango ve Kumar Siteleri
 • MUD'lar, RPG'ler ve PBBG'ler
 • Hacker siteleri odaklı arşiv programları
 • Yasadışı faaliyetleri teşvik siteleri

- SORUMLULUKLAR ve DİĞER HUSUSLAR

Hostmatik İ.H. çalışanlarına, firma itibarına, kullanıcılarına, ticari itibarına ve saygınlığına zarar verecek davranışlar, hakaretler. Bu tarz davranış sergileyen site sahiplerinin hesaplarını geçici olarak kapatma, tamamen silme haklarına Hostmatik İ.H. sahiptir. Bu gibi durumlarda kesinlikle hesap sahibine ücret geri ödemesi tamamı yada kalan hizmet süresini kapsayan kısmi olarak söz konusu değildir.

Hostmatik İ.H., sağladığı servis içerisinde bulunan kullanıcı verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, email ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zarardan sorumlu tutulamaz. Hostmatik İ.H. yedekleme hizmeti vermemektedir. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri kullanıcıya aittir.

Hostmatik İ.H. sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Hostmatik İ.H. kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Hostmatik İ.H.'nin kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için iptal edebilir. Hostmatik İ.H. hukuka aykırılık eden fiilleri ve eylemleri ögrendiğinden itibaren kullanıcıya haber vermeden silmek hakkına sahiptir.

Yukarıda belirtildiği üzere, Hostmatik İ.H. servislerinden faydalanan kullanıcılar, gerçekleştirdikleri aktivitelerin yasal sonuçlarından kendileri sorumludurlar. Hostmatik İ.H., haberdar olduğu zararlı aktivitelerle ilgili bilgi silme, web sitesinin yayınını durdurma, zararlı yayınları bloke edecek uygulamalar kullanma, Internet erişimini engelleme gibi önlemleri alma hakkını saklı tutmaktadır.

Ortaklık sisteminde kazançlar reklam veya birebir tanıtım yolu ile sağlanabilir. Kazanç sağlamak için kendi hesabı üzerinden yeni hesap açmak, kullanıcılara bilgisi olmadan satış yapmak, gizli reklam uygulamak ve her türlü yasadışı aktivitede bulunmak yasaktır ve ortaklık hesabının kapatılması ve/veya sınırlanmasına sebep olabilir.

Yukarıda belirtilen yasadışı durumların tamamında, bu işlemleri yapan kullanıcı hiçbir şekilde tamamen veya kısmi ödeme iadesi talep etme hakkına sahip değildir.

Alanadı hizmetlerinde alanadı ana sağlayıcılarının kuralları geçerlidir. Hostmatik İ.H. alanadları tescillerinde sadece aracılık hizmeti sunmaktadır. Kullanıcı domain ana tescil merkezlerinin kurallarına uymakla yükümlüdür. Bu kurallara uyulmadığında, alanadının kayıtlı olduğu mail adresine domain kayıt merkezinden uyarı maili ile bilgilendirme yapılabilir. Hostmatik İ.H. alanadı merkezlerinin uyguladığı kurallar ile ilgili bir denetleme görevine sahip olmayıp, sorumluluk almaz.

Hostmatik İ.H., web sitelerindeki ve Internet üzerinden iletilen bilgilerin gizliliğine önem vermektedir. Ancak, genel yapısı itibarı ile, Internet üzerinden iletilen bilgilerin güvenlik seviyesi normal posta, faks veya sesli telefon görüşmelerinden daha fazla veya eksik değildir. Bu sebeple, Hostmatik İ.H., kullanıcılarının Internet üzerinden gönderdikleri ve/veya yayınladıkları bilgilerin mutlak güvenlik seviyesine sahip olmadığının bilinci ile davranmalarını önermektedir. Kullanıcılar, aksi belirtilen durumlar hariç olmak kaydı ile sistem ve bilgi güvenliklerinden kendileri sorumludurlar ve Hostmatik İ.H.'ni, kendi servislerinin kullanımı esnasında bilgi güvenliğinin sağlanamamasından dolayı sorumlu tutamazlar.

Hostmatik İ.H. servislerinin kullanıcılara satışı ve teslimi esnasında, servis özellikleri ile ilgili bilgiler açık şekilde bildirilmektedir. Kullanıcılar, satış esnasında belirtilmeyen özelliklerin ilgili servis kapsamında yer almamasından dolayı Hostmatik İ.H.'nden hak veya zarar tazmini talebinde bulunamazlar.

Genel Servis Şartlarını ihlal edici davranışlarda bulunan kullanıcılar, Hostmatik İ.H.'nin alacağı tedbilerle ilgili olarak bir hak veya zarar tazminatı talebinde bulunamazlar.

Müsteri, bu sözlesmeyi onaylayarak ve Hostmatik İ.H. banka hesaplarina para yatirarak, yürürlükteki "Hostmatik İ.H. Servis Kullanim Sartlari"ni kabul etmistir.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ONLINE SÖZLESMENIN GEÇERLILIGI

Müsterinin online basvurusu esnasinda onayladigi bu sözlesmede zaman içerisinde gerçeklesecek degisiklikler, Hostmatik İ.H.'nin sözleşmeler adresine sahip web sitesinde yayinlanarak yürürlüğe girecektir. Hostmatik İ.H., sözleşmeyi dilediği zaman tek taraflı olarak ve önceden haber vermeden güncelleme veya düzenleme hakkını saklı tutar. Sözleşmeyi herhangi bir olası değişikliğe karşı düzenli olarak incelemek kullanıcının sorumluluğundadır. Müsteri, Hostmatik İ.H. servislerini kullanmaya devam ederek, yürürlükteki sözlesme sartlarini kabul etmis sayilacaktir.

UYUSMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

Isbu sözlesmeden kaynaklanacak olan her türlü uyusmazligin çözümünde AKYAZI Mahkemeleri ve AKYAZI Icra Müdürlükleri yetkilidir.